Екскурс в історію люків

   Наша компанія вже більше 10 років займається продажем люків самих різних розмірів, форм і забарвлень. Написано безліч статей, роз'яснення, інструкцій і описів, але жодного разу ми не писали про історію і ось сьогодні ...

   Напередодні Новорічних свят хотілося б відволіктися від актуальних тем і розповісти Вам історію люків.


Ви запитаєте чому ми вирішили про це написати? Каналізаційні люки заслуговують того, щоб їх помітили і звернули на них увагу: адже це виражена історії.


   Так от,


   Сьогодні вже складно сказати де і коли з'явився перший каналізаційний люк, але ми з упевненістю можемо стверджувати, що спочатку люком складно було назвати те, чим закривали стічні сливи. Проведені розкопки вчених говорять про те, що перша система водопостачання і централізоване каналізації виявлена ​​в долині Інду 2600 років до н.е. (Територія Пакистану), створилася і використовувалася Хараппской цивілізацією. Каналізація складалася з підземних комунікацій, труби в яких були виготовлені з обпаленої цегли. Наявність каналізації дозволяло місту уникати епідемій.


    «Вода дорожче золота» - цю істину прекрасно розуміли правителі Стародавнього Риму, саме тому внутрішня політика була - забезпечення міста питною водою. Будівництво «Великої каналізації» в Стародавньому Римі почалося в 600 році до н.е., і саме ця каналізація сьогодні вважається першою в світі. Її довжина становила 800 м, більше 4 метрів в глибину і 3 метрів в ширину. Рим розвивався дуже стрімко, і потреба в каналізації постійно зростала. Протягом 500 років було побудовано 11 відсотків для доставки води протяжністю 350 км, і тільки 47 км були наземними. Постійною подачею води були забезпечені громадські туалети, фонтани, і звичайно ж імператорські палаци і будинки заможних городян.


    Богиня Венера (Клоакіна) - хранителька каналізаційних споруд в Римі.


    Говорячи про історію виникнення системи водопостачання та каналізації не можна не сказати про жителів Майя. Згідно досліджень вчених 1400 років до н.е. у жителів Майя були фонтани і туалети з проточною водою. Дослідники обчислили, що гідравлічний тиск в системі водопостачання міг керувати фонтаном висотою 6 м.


    Людство розвивалося і рухалося вперед, і наступний великий крок відбувся в середині 18 століття 1830-1840 роках активно розвиваються міські комунікації в більш урбанізованих містах. Найстаріший виготовлений люк датований 1860 роком, саме тому цей рік і вважається роком народження сучасних люків, змінивши перші «люки» у вигляді каменю і деревинок. У США на Манхеттене сьогодні можна побачити найстаріший діючий люк, датований 1866 роком.


    На початку 19 століття чавунні каналізаційні люки начитають займати важливе місце в каталогах ливарних заводів.


   Люки в основному мають круглу форму. Круглий люк більш стійкий, він не зможе впасти всередину колодязя, у нього немає гострих кутів, які можуть нашкодити автомобільним колесам. У всіх люків є опуклий малюнок - барельєф. Барельєф потрібен для того, щоб запобігти заливання люка водою. З появою люка з'явився новий напрям в мистецтві - мистецтво каналізаційного барельєфа.


    Сьогодні мистецтво каналізаційного барельєфа широко використовується у всьому світі. Брендування / логотипи люків є символами міста (гербом), адже історія будь-якого міста пишеться не тільки словами, а й об'єктами. Великі компанії встановлюють люки зі своїм логотипом поблизу офісу. Нові житлові комплекси підкреслюють свій статус розміщуючи на прилеглій території красиві і стильні люки. Брендований люк - це незаперечний елемент статусності.


    З розвитком технологій в наші дні поряд з чавунними люками широко використовуються пластмасові й полімерпіщані. У нашій статті «Все про каналізаційні люки» ми докладно підійшли до питання особливостей кожного типу.


   Багато людей захоплюється каналізаційними люками - одні їх фотографують, інші збирають і здають на брухт, на жаль, а деякі – відкривають музей імені Великого круглого! У світі існує тільки два таких музею: один з них розташований в Парижі, а інший в Києві - музеї клоака гламуру і краси.