Каналізаційні люки
Каналізаційні люки
Каналізаційний люк - конструкція, призначена для створення доступу до системи водовідведення, каналізації, теплових та кабельних мереж. Люки захищають підземну систему від проникнення води та сміття із зовнішнього боку, служать орієнтирами для фахівців, які обслуговують міські та комерційні комунікації.
Конструкція та призначення люків
Каналізаційні люки – пристрої круглої, квадратної або прямокутної форми, що складаються з корпусу, закріпленого на верхній основі (горловині) колодязя, сполучних деталей та кришки. За функціональним призначенням люки класифікуються таким чином:
- оглядові (використовуються для огляду комунікацій та трубопроводів)
- акумулюючі або накопичувальні (забезпечують доступ до ємностей, де накопичуються каналізаційні стоки);
- зливові (встановлюються на колодязі дощової системи водовідведення)
- ревізійні (призначені для доступу до внутрішніх каналізаційних мереж, монтуються усередині приміщень, у стінах або спеціальному коробі).
Різне функціональне призначення люків визначає широке розмаїття моделей, що випускаються, за розміром і конструктивним пристроєм.
Форма та призначення люків
Найбільшого поширення в комунальних мережах набули круглі люки, що витримують високе навантаження, що відрізняються компактними розмірами та естетичним зовнішнім виглядом. Круглий люк підходить колодязям та шахтам, що мають циліндричну форму на вході.
Квадратні та прямокутні модифікації використовуються значно рідше. Основна сфера застосування – зливова система водовідведення. Вироби вразливі до підвищених зовнішніх навантажень, а також здатні прокручуватися по діагоналі та перекривати просвіт шахти. Квадратні конструкції встановлюють осторонь транспортних магістралей.
Люки можуть мати просту конструкцію, а такі оснащуватимуться додатковими пристроями, до яких відносяться:
- замки та запірні механізми;
- обтяжувачі;
- пристрої для підйому конструкції з використанням спецтехніки;
- шарніри для закріплення кришки корпусу.
Випускаються також конструкції, що складаються із двох половин, з'єднаних у серединній частині.
Матеріал для виготовлення люків
Люки каналізаційні виготовляються із чавуну, пластику, композитних матеріалів. Чавунні конструкції використовуються при встановленні на міських дорогах, автомагістралях з високою прохідністю транспорту.
Пластикові моделі, армовані скловолокном, мають високу стійкість до погодних факторів, вплив вологи та опадів. Вироби відрізняються невеликою вагою та відмінною естетикою зовнішнього вигляду, тому монтуються у міському середовищі, де відсутні високі зовнішні навантаження. Пластикові люки легко відкривати та демонтувати, вони стійкі до деформацій, забезпечують герметичність системи.
Полімерно-композитні моделі мають переваги пластикових конструкцій, але при цьому витримують вищі навантаження. Це проміжна ланка між чавунними та пластиковими виробами як за функціональністю, так і за вартістю.
Маркування
Маркування люків свідчить про сферу застосування. Умовні позначення прості, легко запам'ятовуються. К - каналізаційна мережа, В-водопровід, ТС-тепломережі, Д-дощова каналізація, МГ-газопровід, ПГ-пожежні гідранти, та деякі інші позначення. Маркування може замінюватись малюнками.
Компанія «Імпекс-Груп» постачає на замовлення люки різних модифікацій за доступною вартістю з гарантією якості виробника. В наявності вироби різних типорозмірів, кольорів, конструкцій. Якщо виникнуть труднощі у виборі моделей - звертайтеся до фахівців нашої фірми, які матимуть професійне сприяння. Продукцію можна вивезти зі складу, або скористатися послугами транспортних компаній, кур'єрської служби.